Do oddziału przyjmowani są pacjenci na podstawie skierowania od lekarza psychiatry lub lekarza pierwszego kontaktu, na druku „Skierowanie do Szpitala Psychiatrycznego”, najlepiej z rejonowej Poradni Odwykowej lub Zdrowia Psychicznego.
Prosimy o telefoniczne ustalenie terminu przyjęcia. Dwa tygodnie przed terminem przyjęcia prosimy o potwierdzenie przyjazdu.
Prosimy o zabranie ze sobą do szpitala:
-
dowodu osobistego;
-
kart informacyjnych z leczenia szpitalnego lub innych dokumentów dotyczących poprzednio stosowanego leczenia;
-
wyników badań: morfologia, elektrolity, AST, ALT, bilirubina, kreatynina, badanie ogólne moczu (nie starsze niż miesiąc);
-
wyników badań dodatkowych, jeśli takie były przeprowadzone (np. badania obrazowe takie jak tomografia komputerowa, echo serca, badania rentgenowskie, badania neuropsychologiczne, itp.);
-
w przypadku pacjentów uzależnionych od benzodiazepin – dwa ujemne wyniki stężenia leku we krwi (jeden nie starszy niż miesiąc od daty przyjęcia, drugi – nie starszy niż tydzień);
-
zaświadczenia, że stan somatyczny zdrowia pozwala na leczenie w Oddziale Leczenia Uzależnień.
W przypadku braków w dokumentacji (patrz wyżej) lub istnienia przeciwwskazań pacjent może nie zostać przyjęty do Oddziału Leczenia Uzależnień / Pododdziału Detoksykacji Alkoholowej.
Przed przyjęciem do Oddziału wymagany jest okres abstynencji od alkoholu – minimum 3 dni, w przypadku uzależnienia od benzodiazepin i narkotyków – minimum miesiąc.
Przyjęcie do Oddziału Leczenia Uzależnień następuje wyłącznie w trybie planowym, to jest po wcześniejszym dostarczeniu skierowania (na druku „skierowania do szpitala psychiatrycznego”) i ustaleniu terminu przyjęcia.
WZÓR – Skierowanie-do-szpitala-psychiatrycznego